हेटौंडाः बागमती प्रदेशको ३१ वटा स्थानीय तहमा राखिएको गुनासो पेटीबाट गुनासो तथा सुझावहरु संकलन गरिएको छ । गएको कात्तिक महिनामा बागमती प्रदेश प्रहरी कार्यालयले प्रहरी कर्मचारीहरुसंग परेको सम्बन्धित गुनासो तथा सुझावहरु संकलन गरेको हो ।

प्रदेश प्रहरी कार्यालयले चितवनबाट २ वटा, मकवानपुर, दोलखा, सिन्धुलीबाट एक एक वटा गरी ५ वटा गुनासो संकलन गरेको बागमती प्रदेश प्रहरी कार्यालय हेटौंडाका प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक सुदीप गिरीले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार बागमती प्रदेश प्रहरी कर्यायले आम नागरिकबाट प्राप्त सल्लाह, सुझाव तथा गुनासोलाई संकलन गरेर प्रदेश प्रहरी कार्यालयमा ल्याउने र त्यसको कार्यान्यवन गर्ने गरिएको छ । यसअघि असोज महिनामा प्रदेश प्रहरी कार्यालयले मकवानपुर र धादिङबाट ६ वटा गुनासो संकलन गरेर त्यसको कार्यान्वयन समेत भएको प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक गिरीले जानकारी गराउनुभयो ।

बागमती प्रदेश प्रहरी कार्यालयले प्रथम चरणमा असोज १ गतेदेखि प्रदेशको महानगरपालिका, उपमहानगरपालिका, नगरपालिका र सदरमुकाम रहेको गाउँपालिकाको ३१ वटा स्थानीय तहमा गुनासो तथा सुझाव संकलन पेटीका राखेको थियो ।

यस्तै दोस्रो चरणमा अब ६७ वटा गाउँपालिका र तेस्रो चरणमा बागमती प्रदेशका ८ सय ७४ वटै वडामा गुनासो तथा सुझाव पेटिका राखिने भएको छ । आम नागरिक तथा स्थानीय तहका नागरिकहरुले बागमती प्रदेशका कुनै पनि प्रहरीसँग गुनासो भएमा सुझाव पेटीका तथा सोझै प्रदेश प्रहरी प्रमुखसँग पनि सम्पर्क गर्न सकिने जनाइएको छ ।