हेटौंडास्थित किटजन्य रोग अनुसन्धान तथा तालिम केन्द्र हेटौंडास्थित प्रयोगशाला ।

हेटौंडाः स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले नियमित पत्रकार सम्मेलनको क्रममा आज थप २७ जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को संक्रमण पुष्टि भएको जानकारी गराएको छ । नयाँ पहिचान भएका २७ जनामध्ये एकजना मकवानपुर जिल्लाको भएको भनी मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास देवकोटाले जानकारी गराउनुभएको थियो ।

मन्त्रालयको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा मकवानपुरका एकजनामा संक्रमण पाइएको बताए पनि संक्रमित भनिएको व्यक्ति अहिले मकवानपुर जिल्ला भित्र छैनन् । संक्रमितको स्थायी ठेगाना मकवानपुर जिल्ला भए पनि उनको जिल्लाभन्दा बाहिरै परीक्षण भएको हो । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. देवकोटाले पनि संक्रमितको स्थायी ठेगानाका आधारमा जिल्ला निर्धारण गरिएको स्पष्ट पार्नुभएको छ । हेटौंडास्थित प्रयोगशालाले नयाँ संक्रमित पहिचान नगरेको र आइसोलेसन वार्डबाट पनि स्वाब नपठाइएको जानकारी गराएसँगै मन्त्रालयले संक्रमित भनेको व्यक्ति जिल्ला बाहिरै रहेको स्पष्ट भएको हो ।

मन्त्रालयले आज थप २७ जनामा संक्रमण पुष्टि भएसँगै संक्रमितको संख्या ४०२ पुगेको छ । हालसम्म ३६ जना निको भइसकेका छन् भने २ जनाको मृत्यु भएको छ ।