हेटौंडाः मकवानपुरको राक्सिराङ्ग गाउँपालिकाले खरको छाना प्रतिस्थापन कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ । गाउँपालिकाको चालु आर्थिक वर्ष २०७७-७८ को वार्षिक कार्यक्रम अनुसार एकल महिला, अपाङ्गता भएका व्यक्ति, दलित तथा विपन्न परिवारलाई लक्षित गरेर खरको छानो प्रतिस्थापन कार्यक्रम सञ्चालन गर्न लागेको जनाएको छ ।

गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत युवराज आचार्यका अनुसार खरको छानो प्रतिस्थापन गर्न आवश्यक सामग्री र जस्ताको लगत सङ्कलन गरेर गाउँपालिकाले वडा कार्यालयमार्फत आवश्यक सामग्री वितरण गर्ने जनाएको छ । गाउँपालिकाले अहिले वडा कार्यालयमार्फत लगत सङ्कलनको कार्य सुरु गरेको छ । खरको छाना प्रतिस्थापन कार्यक्रमका लागि गाउँपालिकाले २५ लाख र बागमती प्रदेश सरकारको २५ लाख रुपैयाँ बजेट विनियोजन गरेको छ । लक्षित समूहले वडा कार्यालयमा निवेदन पेश गर्न सक्नेछन् । चालु आर्थिक वर्षमा सञ्चालन गर्न लागेको यो कार्यक्रम गाँउपालिकाको नयाँ कार्यक्रम भएको र आगामी वर्षमा पनि निरन्तरता दिने प्रशासकीय अधिकृत आचार्यले बताउनुभयो ।