A laboratory technician prepares COVID-19 patient samples for semi-automatic testing at Northwell Health Labs, Wednesday, March 11, 2020, in Lake Success, N.Y. The US Food and Drug Administration has approved faster testing protocols as the viral outbreak continues to spread worldwide. For most people, the new coronavirus causes only mild or moderate symptoms. For some it can cause more severe illness. (AP Photo/John Minchillo)

हेटौंडाः सङ्घीय सरकारले कोरोना सङ्क्रमितको उपचार नगर्ने स्पष्ट पारेका बेला बागमती प्रदेश सरकारले भने आफ्नो मातहतका आठवटै अस्पतालहरुमा निशूल्क उपचार सेवा जारी राख्ने जनाएको छ । बागमती प्रदेश सरकार मातहतका ८ वटा अस्पतालमा सञ्चालित आइसोलेशन वार्डहरुमा कोरोना सङ्क्रमितहरुको निशूल्क उपचार भइरहेको र यसलाई जारी राखिने बागमती प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्री युवराज दुलालले बताउनु भएको छ ।

बागमती प्रदेश सरकारको मातहतमा रहेका मकवानपुरको हेटौंडा अस्पतालसहित सिन्धुली, रामेछाप, धादिङ, रसुवा, भक्तपुर, सिन्धुपाल्चोक र नुवाकोटको जिल्ला अस्पताल र अस्पतालद्वारा सञ्चालित आईसोलेशन वार्ड र अन्य स्थानीय तहसँगको सहकार्यमा सञ्चालित थप १५ वटा आईसोलेशन वार्डमा कोरोना सङ्क्रमितहरुको उपचार निशूल्क भइरहेको र यसलाई निरन्तरता दिइने मन्त्री दुलालले बताउनुभएको छ । सङ्घीय सरकारले सिमित लक्षित वर्ग बाहेकका विरामीले उपचार खर्च आफैं व्यहोर्नुपर्ने जनाएसँगै अन्योलको स्थिति रहेको बताउनुहुँदै मन्त्री दुलालले प्रदेश सरकार मातहतका अस्पतालबाट निशूल्क उपचार सेवा जारी रहने स्पष्ट पार्नुभएको छ ।

सामाजिक विकास मन्त्री युवराज दुलालले बागमती प्रदेश सरकार अन्तर्गतका प्रयोगशाला र अस्पतालबाट कोभिड–१९ को परीक्षण र उपचार साविक बमोजिम निःशूल्क रहिरहेको र दशैंको बिदामा पनि परिक्षण र उपचार सुचारु रहिरहने भनी मंगलबार साँझ सामाजिक सञ्जालमा समेत लेख्नुभएको छ । मुख्यमन्त्रीसँग छलफल गरेर प्रदेश सरकारले निशूल्क उपचार गर्ने विषयलाई स्पष्ट पार्न चाहेको मन्त्री दुलालले बताउनुभयो ।