आज बिहान हेटौंडाको थोक तरकारी बजारमा विक्रीका लागि ल्याइएको तरकारी ।

हेटौंडाः हेटौंडाको थोक तरकारी बजार खुलेपछि किसानले बजारमा पर्याप्त तरकारी पठाएका छन् । किसानले पर्याप्त तरकारी पठाएपछि तरकारीको मूल्यमा गिरावट आएको छ । तरकारीको मूल्यसँगै विक्री पनि घटेको छ । आज बिहान हेटौंडाको तरकारी बजारमा अधिकांश तरकारीको मूल्यमा गिरावट आएको छ । स्थानीयको अवरोधका कारण तीन दिन तरकारी बजार बन्द रहेको थियो । आइतबार साँझ व्यवसायी र स्थानीयबीच तरकारी बजार खोल्ने सहमति भएका कारण सोमबार बिहान किसानले तरकारी पठाउन भ्याएका थिएनन् ।
हिजो साँझ किसानले पठाएसँगै आज बिहानबाट तरकारीको कारोबार सुरु भएको हो । आज बिहान हेटौंडाको थोक तरकारी बजारमा प्रतिकेजी काउली ८ रुपैयाँ, बन्द १५ रुपैयाँ, काँक्रो १५ रुपैयाँ, गोलभेँडा २५ रुपैयाँ, भ्यान्टा ८ रुपैयाँ, मूला १५ रुपैयाँ, बोडी ५० रुपैयाँ, मटरकोसा ५० रुपैयाँमा विक्री भएको छ । यस्तै प्रतिकेजी करेला ६० रुपैयाँ, घिरौंला ६० रुपैयाँ र रायोको साग प्रतिमुठा १५ रुपैयाँमा विक्री भएको छ । व्यवसायी बद्रि घिमिरेका अनुसार अधिकांश तरकारी चितवन र मकवानपुर जिल्लाभित्रकै रहेको छ । केही तरकारी धादिङ जिल्लाबाट पनि आएको छ । बन्दा, कांक्रो, गोलभेँडा, गाजर, बोडी, करेला चितवनबाट आएको छ भने भ्यान्टा, काउली, मटरकोसा, मुला, हरियो धनियाँ र साग मकवानपुर जिल्लाकै भएको व्यवसायी घिमिरेले बताउनुभयो ।
बजार खुले पनि व्यवसायीलाई बजारसम्म आउजाउ गर्न समस्या भएका कारण कम कारोबार भएको र किसानले बढी तरकारी पठाएको व्यवसायी गोविन्द दाहालले बताउनुभयो । थोक बजारमा तरकारीको मूल्य सस्तो भए पनि उपभोक्ताले भने बढी मूल्य तिर्न बाध्य छन् । अहिले ठेला मार्फत तरकारी वितरण भइरहेको छ । ठेलामा टोलटोलमा तरकारी पुर्याउने व्यवसायीले बढी मूल्यमा तरकारी विक्री गरिरहेका छन् । बिहान ९ बजेसम्म मात्रै कारोबार गर्न पाइने र थोक व्यापारीलाई मात्रै तरकारी विक्री गर्न पाउने गरी व्यवसायी र स्थानीयबीच थोक तरकारी बजार खोल्ने सहमति भएको छ ।